Всесвітній день псоріазу
Всесвітній день псоріазу у світі відзначають щорічно 29 жовтня під патронатом Міжнародної федерації асоціацій псоріазу (IFPA). Національні дні псоріазу відзначають і в Україні.
Що ж це за захворювання? Чому така увага?
Про псоріаз говорять, що це одне із проклять роду людського. Адже людство літає в космос, вирощує в пробірках дітей, заглядає в глибини океану. І виявляється безсилим перед захворюванням на псоріаз.
По суті, псоріаз — це неправильна реакція організму на вплив зовнішніх подразників.
Вона призводить до того, що верхній шар дерми на окремих ділянках тіла починає відмирати занадто швидко.
В результаті на шкірі волосистої частини голови, колінах і ліктях, в нижній частині спини і в шкірних складках з’являються запалені червоні плями, що лущаться і сильно сверблять.
При цьому у різних хворих недуга загострюється в різну пору року: взимку чи влітку.
Псоріаз відноситься до числа хвороб, які помітно ускладнюють хворому життя.
Так, шкірний свербіж або біль заважають йому спати, доглядати за собою, гуляти.
Червоні плями на відкритих частинах тіла інколи стають перешкодою для влаштування на деякі роботи або занять певними видами спорту.
А псоріатичні бляшки на волосистій частині голови стають для людини серйозною перешкодою у спілкуванні. Оскільки оточуючі приймають ці прояви хвороби за неохайність або воші.
Ще більшу психологічну проблему викликають псоріатичні висипання на шкірі обличчя і мочках вух.
Щоденно псоріаз зустрічається з тією ж частотою, як цукровий діабет, і складає 15% усіх захворювань шкіри. На нього хворіє 7% населення планети.
Причини виникнення та розвитку псоріазу до цих пір не встановлені, є припущення, що у виникненні цієї хвороби відіграє роль генетична схильність.
Існує багато різних засобів і методів лікування псоріазу, але внаслідок хронічної рецидивуючої природи самої хвороби нерідко спостерігається тенденції до прогресування з плином часу, псоріаз є досить важке для лікування захворювання.
При появі на шкірі висипань, схожих на псоріаз, необхідно терміново звернутися до дерматолога. Лікування проводять на основі вивчення фахівцем анамнезу захворювання та його перебігу в кожної людини, зокрема, і залежить від стадії процесу.
Жодний фахівець після лікування пацієнта не скаже, що настало повне одужання. Захворювання переходить у приховану форму.
Навіть, при відсутності зовнішніх проявів на шкірі організм пам’ятає про захворювання у вигляді біохімічних, імунологічних та функціональних змін.
Саме тому необхідним є постійне спостереження у дерматолога і систематичне лікування.
При ранньому виявленні захворювання ймовірним є призначення лікування більше профілактичного, ніж лікувального.
Для кожного пацієнта необхідний індивідуальний план лікувальних та профілактичних заходів, скерованих на зменшення частоти рецидивів, продовження ремісії, запобігання ускладнень, соціальну та професійну реабілітацію.
В Захарівській БПЛ повну консультацію і допомогу у разі виявлення псоріаза ви можете отримати у вискокопрофесійного лікаря дерматовенеролога - Антоніни Михайлівни ГАНЗІЙ