Історія закладу
Захарівка (Фрунзівка) має багате історичне минуле, на території селища і поблизу нього виявлено рештки поселення епохи мезоліту (13 тис. років тому).
До кінця ХVІІІ ст.. про цей край, захоплений турками і татарами, в Росії знали мало і вважали непридатним для заселення. Захарівку заснували у другій половині ХVІІІ ст.. російські та українські кріпаки - втікачі, а також молдавани, що прийшли сюди з-за Дністра. 7 листопада 1918 року Захарівка була перейменована на Фрунзівку, на честь радянського полководця М.В. Фрунзе, батько якого народився та жив тут до 1984 року.
19 травня 2016 року в рамках закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні» та заборону пропаганди їхньої символіки було прийнято постанову Верховної ради України «Про перейменування окремих населених пунктів та районів» якою було відновлено історичну назву і селище міського типу Фрунзівка перейменовано на селище міського типу Захарівка, а район відповідно - Захарівський.
Наказом № 144 Тираспільського Уїзного Виконавчого Комітету по відділу охорони здоров’я від 30 серпня 1922 року було затверджено мінімальну мережу лікарень і амбулаторних пунктів в (количестве, сокращение которого уже будет граничить с опасением оставить население без медицинськой помощи).
Всі лікарні, в тому числі Захарівська, були розгорнуті на 25 ліжок з штатом обслуговуючого персоналу 7 чоловік. В інших документах державного архіву Одеської області збереглися дані, які підтверджують діяльність Захарівської земської лікарні з квітня 1920 року. Лікарня обслуговувала Захарівську волость і налічувала 11 осіб обслуговуючого персоналу. Захарівський район був створений 7 березня 1923 року і відповідно з цього часу Захарівська волосна лікарня отримала назву районної.
На протязі 100 років свого існування лікарня розширювалася та зміцнювалась.
1950 відкрито інфекційне відділення та лікувальний корпус № 2. В 1969 році зданий у експлуатацію двоповерховий лікувальний корпус, в якому були розміщені терапевтичне та хірургічне відділення.
- 1977 рік – відкрито нове поліклінічне відділення.
- 1990 рік - збудовано відокремлені корпуси рентгенологічного кабінету та молочної кухні.
- 2005 рік - здано в експлуатацію частину нового лікарняного корпусу, в якому розмістили пологове та дитяче відділення.
- 2012 рік - відкрито нове хірургічне відділення з набором всіх необхідних приміщень (2 операційні блоки, 1-2-х місні палати з санвузлами, маніпуляцій ні, перев’язувальні кабінети, оздоблені керамічною плиткою).
- В 2013 році в районі створено КЗ «Захарівський РЦПМСД» в підпорядкування якого відійшли лікарські амбулаторії та фельдшерські пункти.
- 02.10.2019 році створено КНП «Захарівська центральна районна лікарня» Захарівської районної ради Одеської області.
- 27.01.2021 змінено назву Підприємства на Комунальне некомерційне підприємство "Захарівська багатопрофільна лікарня" Захарівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області".
З метою оптимізації в 2020 році було закрито інфекційне та пологове відділення.
Однак, при цьому в 2021 році відкрито Приймальне відділення.
Захарівська БПЛ на даний період функціонує на 55 стаціонарних ліжок, поліклінічне відділення на 220 відвідувань в зміну. В поліклінічному відділенні проводиться прийом хворих по 15 лікарським спеціальностям. Функціонують також кабінети функціональної діагностики, УЗД, рентген та флюорографічний кабінети, жіноча консультація, кабінет «Довіра», клініко-діагностична лабораторія. В стаціонарних відділеннях надається медична допомога терапевтичного, неврологічного, хірургічного, травматологічного, дитячого профілю.
Згідно даних обласного управління статистики в районі проживає 19928 осіб, в том числі дітей – 5265 з них 0-14 років – 4505 осіб, 15-17 років - 764 осіб.
Народилося в районі за 2019 рік - 171.
Померло - 281.
Показник народжуваності складає - 8,5
Показник смертності - 14,0.
Кадровий потенціал лікарні складає:
Штатні лікарські посади (включаючи госпрозрахунок) - 30,75
Із них зайняті - 28,25
Фізичні особи - 14
Укомплектованість - 45,5 %
Лікарів що досягли пенсійного віку - 5
Штатні посади молодшого медичного персоналу з медичною освітою - 51,5
Із них зайняті - 51,5
Фізичні особи - 49
Укомплектованість складає 95% .
В лікарні створені всі умови для комфортного перебування пацієнтів та роботи медичного персоналу.
Адміністрація КНП "Захарівська БПЛ" запрошує на роботу молодих лікарів-спеціалістів.